دندانپزشکی کودکان در دندانپزشکی گیشا

دندانپزشکی کودکان شاخه ایست از دندانپزشکی که در کودکان به معالجه و پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان می پردازد.دندانپزشک کودکان باید گروههای مختلف سنی ایشان را بشناسد و نوع رفتار با آنها را درک کرده باشد.

دندانپزشکان کودکان در دندانپزشکی گیشا، اهمیت خاصی برای پوسیدگی دندان قائل هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که بهداشت دهان پایین در بچه‌ها منجر به اختلال در رشد کودک ،عملکرد درسی ضعیف در مدرسه و همچنین روابط در اجتماع ضعیف می‌شود؛ بنابراین متخصصان اطفال، توصیه‌هایی در رابطه با تقویت دندان‌ها، عادت‌های غذایی سالم و سایر مواردی که مانع بیماری‌های دهان می‌شود، می‌کنند.

علاوه بر این، آن‌ها در راستای سلامت دندان‌های اولیه (دندان‌های شیری(  فعالیت می‌کنند تا زمانی که این دندان‌ها بیفتند. علت اهمیت دندان‌های شیری به این خاطر است که به بچه‌ها اجازهٔ جویدن درست را می‌دهد و این به خودی خود موجب سلامت تغذیه‌ای کودکان شما می‌شود؛ همچنین این دندان‌ها به یادگیری تکلم در کودکان و حفظ فضای مورد نیاز برای رشد دندان‌های دائمی آنها کمک شایانی می‌کند.

ناهنجاری های دندانی کودکان

تشخیص ودرمان ناهنجاری های دندانی از مسایل مهم در رشته دندانپزشکی کودکان در مرکز دندانپزشکی گیشا است.چراکه در بعضی موارد بیانگر اختلالات ژنتیکی است ونیاز به مراجعه به مشاوره دهندگان پزشکی دارد.ناهنجاری های دندانی که شامل ناهنجاری درفرم دندان ،تعداد دندان،تمایز بافتی وتمایز شکلی است وناهنجاری در روند رویش وتکامل ریشه است.


برای انجام درمانهای دهانی کودکان همه به دنبال بهترين دندانپزشک کودکان هستند و تمايل دارند بهترين خدمات توسط دندانپزشک کودکان انجام شود . در مرکز دندانپزشکی گیشا  ميتوانيد از بهترين و بروزترین خدمات دندانپزشكی و روش های نوين دندانپزشكی کودکان بهره مند شويد .

تجهیزات و مکانی که برای دندانپزشکی کودکان استفاده می‌شود با بزرگسالان متفاوت است. این تجهیزات در اندازه‌های کوچکتر از تجهیزات عادی دندانپزشکی طراحی شده‌اند. در مراجعه به مطب بررسی کنید تجهیزات دندانپزشکی ویژه کودکان مورد استفاده قرار گرفته باشد و همچنین فضای دندانپزشکی مناسب کودکان طراحی شده واز رنگ های شاد و تزئینات جذاب برای کودکان استفاده شده باشد.


تذکرات مراقبتی کودکان در مبحث دندانپزشکی کودکان

  • معاینه دهان نوزاد و ارزیابی و بررسی احتمال پوسیدگی دندان‌ها
  • ترمیم پوسیدگی یا سایر عیوب دندان‌ها
  • ارائه روش‌های پیشگیرانه مثل تمیز کردن دندان،فیشور سیلانت و فلوراید تراپی 
  • بررسی رشد طبیعی دندانها
  • استفاده از درمان ارتودنسی در صورت عدم رشد طبیعی دندانها
  • بررسی و پیشگیری از ایجاد بیماری‌های لثه
  • ترمیم یا اقدامات مراقبتی برای دندان های ضربه خورده