جراحی لثه در دندانپزشکی گیشا

دندانپزشکی گیشا

عمل جراحی زیبایی لثه برای تغیر ظاهر لثه و به عبارت دیگر لبخند لثه ای که بهتر به نظر بیاید استفاده می شود. جراحی لثه در دندانپزشکی گیشا یک روش درمانی است که در آن پلاک ها، جرم های عمیق بر روی دندان ها پاکسازی می شوند. این روش معمولاً زمانی استفاده می شود که بیماری به مراحل پیشرفته خود رسیده و مصرف آنتی بیوتیک تاثیر مناسب بر درمان فرد نداشته باشد. در صورت نیاز به انجام از روش های مختلف به این منظور می توان استفاده کرد .در ادامه برخی از روش‌های جراحی لثه توضیح داده شده است.

علائم ابتلا به بیماری های لثه 

  • هالیتوزیس یا بدبویی دهان
  • تورم و التهاب لثه
  • خون ریزی لثه ها
  • درد در هنگام بلع
  • شل شدن دندان
  • عقب رفتگی لثه
  • بلندتر شدن لثه در ظاهر

روش های مختلف جراحی لثه

ترمیم پلاستیک لثه در دندانپزشکی گیشا

برای تغییر شکل بافت سالم لثه اطراف دندان و ایجاد ظاهر شکیل برای آنها استفاده می شود. در صورتی که فرد دچار عقب رفتگی لثه شده و لثه های وی از روی دندان کنار رفته باشد، از روش جراحی ترمیم پلاستیک لثه برای وی استفاده می شود.

 

لثه برداری در دندانپزشکی گیشا

 در این روش جراحی لثه برای برداشتن بافت لثه اضافی که ممکن است بر روی دندانها ها رشد کرده باشد به منظور دسترسی برای پاکسازی دندان ها استفاده می گردد. 

 

 جراحی فلاپ لثه در دندانپزشکی گیشا

در صورتی که عمق پاکت های تشکیل شده بر روی خط لثه بزرگتر از ۵ میلی متر باشد، متخصص بیماری های لثه (پریودنتیست) از این روش جراحی لثه برای کاهش پاکت های پریودنتال استفاده می کند. از روش جراحی فلاپ لثه برای درمان اکثر بیمارانی که به پریودنتیت متوسط تا شدید مبتلا شده اند، استفاده می شود

جراحی زیبایی لثه در دندانپزشکی گیشا

 از این نوع عمل جراحی لثه برای تغیر شکل لثه و به عبارتی لبخند لثه ای که بهتر به نظر بیاید استفاده می شود. در فردی که دندان ها پس رفته و بافت لثه به طرف دور از دندان تحت فشار قرار گرفته می تواند این عمل جراحی لثه را انجام دهد.

جراحی پیوند لثه در دندانپزشکی گیشا

شامل موارد تحلیبل لثه ها است در اینگونه مواقع دندان ها ممکن است در جای خود سست  و هدف از عمل جراحی لثه تجدید ساختار بافت لثه تحلیل رفته، افزایش طول تاج و حفظ ساختار آنها است. در این نوع از جراحی لثه با استفاده از یک روش به نام جراحی فلپ پریودنتال، دکتر جراح لثه در دندانپزشکی گیشا بخش های نیازمند ترمیم لثه ها را بریده و لایه رویی لثه را بر می گرداند.